Про музей | Наукова робота | Інтернет-виставки | Фестивалі | Відділи | Фотогалерея | Контакти

Вінницький обласний художній музей - офіційний сайт
Звернення директора. PDF Друк E-mail
Написав adm
Четвер, 21 липня 2011 00:00

Найважливішим завданням музею є збереження, захист, поповнення, наукове опрацювання, реставрація і розвиток скарбниці національного мистецтва від давніх до новітніх часів. Колектив музею проявляє високий професіоналізм, зберігаючи безцінні твори з метою зробити їх доступними для сучасних і майбутніх поколінь, робить усе можливе, щоб кожен відвідувач, завітавши до музею, міг насолодитися творами мистецтва і пізнати багато чого нового, цікавого.

Ми постійно збільшуємо кількість інформації (альбоми, буклети, екскурсії, лекції, мистецькі заходи) про музейну колекцію, щоби зробити її доступною для нового кола відвідувачів, у тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, ми намагаємося залучати до себе тих, хто вважає, що в музеях нецікаво.

Основними формами роботи з контингентом відвідувачів є організація масових заходів - фестивалів, під час яких експонуються виставки з фондів музею; мистецьких шоу, що відбуваються в експозиції музею і сприяють ознайомленню з представленими в ній творами мистецтва («Образи, що ожили», «Музей відкриває таємниці», «Бал у Потоцьких» та ін.); численних мистецьких проектів, що поєднують пізнавальні та розважальні складові музейної діяльності.

Салон мистецтв Вінницького обласного художнього музею, відкритий 1993 року, відіграє провідну роль у широкому ряді просвітницьких програм, що залучають до музею  нові категорії відвідувачів завдяки інноваційній ідеї синтезу мистецтв – живопису, музики, слова, – який відбувається під час мистецьких акцій. Аудиторію Салону складає інтелектуальна, творча, ділова еліта міста, іноземні делегації, відомі музиканти, художники, вчені. Як продовження результативної діяльності Салону мистецтв у лютому 2009 року відкрився «Молодіжний Арт-Салон», головна мета якого – плідна співпраця виключно з молоддю.

Колектив музею багато уваги приділяє роботі з культурними інституціями України – Києва, Львова, Одеси, Донецька, Хуста, Мукачевого, та зарубіжжя – Франції, Польщі, Німеччини, Росії, Швейцарії, Молдови, Литви.

Володіючи надзвичайно багатою колекцією творів мистецтва, що протягом століть сформувалася на території Поділля, музей працює над збільшенням своєї присутності в значних загальноукраїнських виставкових проектах, таких, як «Свята Русь-Україна», «Великі українці».

Сучасні музеї не тільки зберігають предмети мистецтва –  надзвичайно важливо надати можливість доступу до цих скарбів найбільш широкому спектру відвідувачів. Крім постійно діючої експозиції, ми щорічно представляємо інноваційні проекти тимчасових виставок, залучаючи до участі в  них провідних художників України, інших європейських країн.

Музей у постійному пошуку покращення існуючих експозиційних площ, значно збільшуючи кількість творів, що пропонуються для перегляду; елементи сучасного дизайну, які вигідно підкреслюють кожний експонат, чудово поєднуються з класичними анфіладами музейних залів.

Роль музею як посередника між творами мистецтва в його колекції та публікою реалізується через здійснення давньої ідеї – створення спільного зі студією літературно-художніх програм Вінницького обласного телебачення (керівник студії Г. В. Секрет) проекту «Телемузей», що значно розширює наші можливості щодо популяризації творів мистецтва.

Важливою сферою нашої діяльності є робота із залучення до музею дітей та юнацтва. Створення       Центру музейної педагогіки (2005 р.), результатом роботи якого є широкий ряд освітніх програм; збільшення кількості інформації щодо творів мистецтва сприяє естетичному і культурному розвитку наших юних відвідувачів.

Протягом багатьох років у музеї щорічно проводяться два обласних дитячих конкурси візуального мистецтва «Арт-Олімп» і «Різдвяна зірка», які сприяють творчому зростанню юних художників. Слід відзначити, що один з них – «Арт-Олімп», 2009 року святкуватиме свій десятирічний ювілей. Зважаючи на позитивний досвід роботи вищезазначених фестивалів, впродовж 2009 року плануємо створити Спілку юних художників для вільного спілкування і обміну ідеями між майбутньою творчою елітою нашої країни.

Наша філія – «Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина», створений у липні 2005 року і розташований у Староміському районі міста Вінниці. Основна мета цього музею –  вивчення традиційної побутової культури Поділля, сприяння її збереженню і подальшому розвитку.

Як свого роду розширення площ музею та його впливу на культурний простір області ми розглядаємо створення нашими співробітниками у 2009 році філій – «Музею ім. В. А. Тропініна»  в с. Кукавка Могилів-Подільського району і «Музею І. Т. Гончара» в с. Крищинці Тульчинського району. Ці музеї пов’язані з іменами видатних мистців, що жили і творили в нашому краї; такі музеї сприятимуть розвитку нових туристичних маршрутів на Вінниччині, зроблять більш інформативними і цікавими вже існуючі.

Ми створили сучасний веб-сайт, який представлятиме наш музей, де ми будемо розповідати про історичні події, факти, про наше сьогодення, яке теж є цікавим, головне - знати і уміти сьогодення наповнити змістом.

Гостинно запрошуємо Вас.

Графік роботи: